10 000 stromov-stromy pre naše deti

10 000 stromov-stromy pre naše deti


Základná škola Kulíškova 8, Bratislava sa zapojila do projektu "10 000 stromov-stromy pre naše deti" v spolupráci so Združením rodičov pri ZŠ Kulíškova 8, Bratislava.

Cieľom tejto iniciatívy Magistrátu hlavného mesta Bratislava v partnerstve s medzinárodnou Základnou a materskou školou Brilliant Stars,je rozzelenať bratislavské školy a škôlky, zároveň sa výsadba a starostlivosť o vysadené stromy môže stať súčasťou environmentálneho vzdelávania detí.


Realizácia projektu na našej škole prebiehala v štyroch etapách .


Dňa 14.4.2021 sme s rodičmi vykopali 10 jám a pripravili   priestor pre nové stromčeky.dsc05495.jpg


Dňa 20.4.2021 nám priviezli 10 „statných“ stromčekov Hrab obyčajný, stĺpovitý –Fastigiata, hlinu a koly. Rodičia s pánom školníkom T. Treščanským navozili materiál k pripraveným jamám.

img_20210420_090923.jpg

Dňa 22.4.2021 presne na Deň Zeme, deti z  I. stupňa s triednymi učiteľkami a pani vychovávateľkami v spolupráci s rodičmi vysadili 10 stromov v školskom areáli, presne tam, kde nám to vytýčila záhradná architektka. Deti s nadšením pomáhali - kopali, hrabali, tvarovali závlahové misky, polievali. V jednej jame deti objavili ježka, zachránili  ho, pomohol nám pán školník. Podujatia sa zúčastnilo 140 žiakov a 35 zamestnancov školy a rodičov.

zachrana%20%20jezka%202.jpg

Posledný krok, ktorý nám ostáva je povýsadbová starostlivosť o zasadené stromčeky. Každý strom sme označili, s tabuľkou, kde je zapísaný názov stromu, kedy bol zasadený a kto sa o neho stará. Každá trieda má svoj stromček v opatere. Výsadba stromov sa stala súčasťou environmentálneho vzdelávania detí. Na hodinách vyučovacieho procesu, ale i v školskom klube detí budeme vštepovať deťom lásku a rešpekt k prírode, diskutovať o význame stromov, o aktuálnych zmenách klímy a ďalšie environmentálne aktivity.

Sadením stromov, ktoré v procese fotosyntézy menia oxid uhličitý na kyslík, sme tak prispeli aj k znižovaniu skleníkových plynov a k zmierneniu dopadu klimatických zmien na našu planétu.   

20210422_105810.jpg


Mgr. Jana Charvátová, vedúca ŠKD, ZŠ Kulíškova 8, Bratislava

Školský rok v číslach

  • 35Pedagógov

  • 374Žiakov

  • 2671Vyučovacích hodín

  • 10Krúžkov

  • 120Športových úspechov

Granty a projektyktoré podporili školu

Bratislava Nadačný fond Telekom Nadácia Volkswagen Slovakia Nadácia VÚB NBS Nadácia SPP PPA CONTROLL Nadácia poštovej banky Nadácia Pontis Nadačný fond SE MPC Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR Národný projekt MÚ - Bratislava - Ružinov Tesco European Year of Skills EK zast. SR BRATISLAVSKÁ VODÁRENSKÁ SPOLOČNOSŤ Nadácia EKOPOLIS

Skôr ako začneme: nahliadnite do spracovania vašich osobných údajov

Ak navštívite stránku, ktorá zapisuje cookies, v počítači sa vám vytvorí malý textový súbor, ktorý sa uloží vo vašom prehliadači. Ak rovnakú stránku navštívite nabudúce, pripojíte sa vďaka nemu na web rýchlejšie. Náš web vám ponúkne relevantné informácie a bude sa vám pracovať jednoduchšie.

Súbory cookies používame najmä na anonymnú analýzu návštevnosti a vylepšovanie našich web stránok. Ak si nastavíte blokovanie zápisu cookies do vášho prehliadača, je možné, že web sa spomalí a niektoré jeho časti nemusia fungovať úplne korektne. Viac info k spracúvaniu cookies.