OLOVRANT POD ČEREŠŇOU

Zdravý olovrant pod čerešňou

I.odd. ŠKD: I. A+ I. B

                                      11. máj 2021
Konečne prišiel pre prváčikov čas odmeny za ich starostlivosť o zeleninu v mobilných záhradkách - mobilkách. Od začiatku jari pravidelne kyprili pôdu a zalievali sadenice. Vyrástla oziminová cibuľka, ktorú zasadili na jeseň, na jar zasadená cibuľka a rukola, aj minuloročná pažítka a cesnaková pažítka. Deti ju dnes mohli konzumovať ako prílohu k jedlu z domu od mamičky. 

Spoločne sme pripravili zdravý olovrant: tmavý chlieb s nátierkovým maslom posypaný nadrobno nakrájanou cibuľkou, cesnakovou pažítkou a pažítkou. Kto mal chuť, dal si ako prílohu rajčiny, niektorým deťom   chutil aj suchý chlieb s kečupom, niektoré si dali všetko spolu.

Deťom som pripravila citronádu s čerstvo natrhanými bylinkami - mätou a medovkou, tiež vypestovanou v mobilkách. 

Prípravou takýchto zážitkových činností, na ktoré majú deti pekné spomienky, sa u nich už v rannej mladosti  vytvára blízky vzťah k prírode.

Pestovateľskými prácami si zas uvedomujú proces sadenia a dozrievania rastlín ako aj potrebu pravidelnej starostlivosti predtým, ako sa skonzumujú.

Deti sa môžu tešiť na ďalšie plody z mobiliek – jahody, ríbezle a maliny, ktoré už teraz začínajú dozrievať.Napísala a foto: Ing. Andrea Benčová, vychovávateľka I. odd. ŠKD, ZŠ Kulíškova 8Školský rok 2020 v číslach

  • 34Pedagógov

  • 299Žiakov

  • 2671Vyučovacích hodín

  • 8Krúžkov

  • 120Športových úspechov

Granty a projektyktoré podporili školu

Bratislava Nadačný fond Telekom Nadácia Volkswagen Slovakia Nadácia VÚB NBS Nadácia SPP PPA CONTROLL Nadácia poštovej banky Nadácia Pontis Nadačný fond SE