utorok 30. 11. 2021 | Ondrej, Andrej Vyhľadávanie Kontakt Mapa stránky Internetová žiacka knižka

SADENIE OZIMÍN


Environmentálna výchovná činnosť ŠKD

Mobilné záhradky - sadenie ozimín


Mobilné záhradky - mobilky sú vynikajúcou praktickou výchovno-vzdelávacou pomôckou. Deti sa naučia ako pracovať so zemou, sadiť rastlinky, zalievať ich, čistiť od buriny, pozorovať priebeh rastu a dozrievania, pochopia potrebu pravidelnej starostlivosti. 

O to viac ich potom teší výsledok práce vo forme úrody. 

Najobľúbenejšími plodinami sú jahody, pažítka a cibuľka. Cibuľka patrí medzi oziminy - plodiny, ktoré sa zasadia na jeseň, prečkajú v pôde zimu a skoro na jar vyklíčia.

Sadenie ozimín sme si naplánovali ako celoklubové podujatie v rámci enviromentálnej aktivity ŠKD na koniec októbra v šk. r. 2021/2022. 

Deti pod vedením p. vychovávateliek očistili suché listy jahôd a vytrhali burinu. Vyčistenú pôdu skyprili motyčkami a urobili hriadky. Do hriadok nasadili cibuľku - sadzačku. Pôdu zarovnali a poriadne sadenice zaliali. 

Počas suchých dní budú mobilky polievať. Odmenou im bude na jar mladá, ekologicky vypestovaná  cibuľka, ktorou si spestria zdravý olovrant.

 

Napísala a foto: 

Ing. Andrea Benčová, vychovávateľka IV. odd. ŠKD + enviro koordinátor ŠKD na ZŠ Kulíškova 8, 2. november 2021

Školský rok 2020 v číslach

  • 34Pedagógov

  • 299Žiakov

  • 2671Vyučovacích hodín

  • 8Krúžkov

  • 120Športových úspechov

Granty a projektyktoré podporili školu

Bratislava Nadačný fond Telekom Nadácia Volkswagen Slovakia Nadácia VÚB NBS Nadácia SPP PPA CONTROLL Nadácia poštovej banky Nadácia Pontis Nadačný fond SE