BLAHOŽELÁME K ÚSPECHU

Dátum: 17. 5. 2023

Dňa 16. apríla 2023 sa v Budmericiach uskutočnilo prvé kolo populárnych cyklistických pretekov Detská tour Petra Sagana (DTPS), ktoré tento rok oslavujú jubilejný 10.ročník. Tomáš Funtík (žiak II.B triedy) na nich hneď v úvode sezóny 2023 nadviazal na svoje úspechy z ročníka 2022 a obsadil 3.miesto. V náročnej konkurencii pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a Maďarska sa mu podarilo vybojovať opäť 3. miesto aj na druhom kole DTPS, ktoré sa konalo 6.mája v Žiline. Tomáš si napravil chuť na podujatí Medvedica Bike Tour dňa 13.mája 2023, kde vystúpil na najvyšší stupienok.

Tomáš nie je členom cyklistického tímu, preto vždy reprezentuje ZŠ Kulíškova 8.

Prajeme mu veľa vytrvalosti, nezlomnej vôle a radosti, pretože ako sa vraví na DTPS, bicyklovanie je zábava.